Умови в’їзду до Угорщини та з Угорщини в Україну (з 15.07.2020)


З 00.00 год. 15 липня 2020 р.
згідно Урядового розпорядження 341/2020 (VII.12.) змінено правила вїзду на територію Угорщини: https://bit.ly/32Uje2d

У відповідності до цього Урядового розпорядження всі країни віднесено до трьох зон:
➡ ЗЕЛЕНА (низький рівень зараженості);
➡ ЖОВТА (незначний рівень зараженості);
➡ ЧЕРВОНА (високий рівень зараженості).

Рішення про зарахування країн до певних категорій приймає Державний санітарний лікар Угорщини, рішення переглядається ним щосереди та видається відповідне розпорядження: https://bit.ly/2WU7itx

(Тривалість карантину складає 14 днів. Прирівнюються до громадян Угорщини члени їх сімей, якщо подорожують разом та підтверджують свій статус офіційними документами,  а також особи, які мають видані Угорщиною візи типу  «D» або дозволи на перебування тривалістю більше 90 діб) 

УКРАЇНА ВІДНЕСЕНА ДО  КРАЇН ЧЕРВОНОЇ ЗОНИ!

КРАЇНИ ЗЕЛЕНОЇ ЗОНИ
Із цих країн будь-хто без обмежень може в’їжджати / транзитувати територією Угорщини.

КРАЇНИ ЖОВТОЇ ЗОНИ:
Громадяни Угорщини: При в’їзді на кордоні проходять обов’язкове медичне обстеження:

  • якщо встановлено підозру на інфікованість – обов’язкова обсервація
  • якщо немає підозри на інфікованість – обов’язкова домашня самоізоляція

Громадяни інших країн: При в’їзді на кордоні проходять обов’язкове медичне обстеження:

  • якщо встановлено підозру на інфікованість – в’їзд заборонено;
  • якщо немає підозри на інфікованість – обов’язкова обсервація або обов’язкова домашня самоізоляція (визначає прикордонник на підставі імовірних ризиків, встановлених по відношенню до подорожуючої особи) 

Зауваження: наявність негативного тесту на COVID дає право на в’їзд, але не звільняє від обов’язкового карантину!

КРАЇНИ ЧЕРВОНОЇ ЗОНИ:
Громадяни Угорщини: При в’їзді на кордоні проходять обов’язкове медичне обстеження:

  • якщо встановлено підозру на інфікованість – обов’язкова обсервація;
  • якщо немає підозри на інфікованість – обов’язкова домашня самоізоляція

Громадяни інших країн
⛔ В’їзд в Угорщину заборонено! – за винятком див. розділ «ОСОБЛИВІ ПРАВИЛА»

ОСОБЛИВІ ПРАВИЛА!!!

 1. TРАНЗИТ:
З метою транзиту іноземний громадянин може в’їхати на територію Угорщини, якщо при в’їзді:

-може достовірно довести / підтвердити, що буде допущений до країни призначення. 
-у кожному конкретному випадку прикордонним органом перевіряється дійсний характер подорожі, відповідність умовам в’їзду в шенгенську зону та стан здоров’я пасажирів.
-відповідний орган (поліція, епідеміологічна служба) у межах своїх повноважень  та компетенції може відмовити у в’їзді чи у транзиті будь-кому, таке рішення оскарженню не підлягає.

Транзитне пересування територією Угорщини можливе протягом до 24 год. виключно транзитними коридорами, визначеними угорською поліцією:  http://www.police.hu/hu/hirek-es-informaciok/hatarinfo

о прикладу: якщо до цього часу  було достатньо пред’явити платне бронювання проживання у Хорватії, Австрії, але наразі органи цих країн вимагають при в’їзді наявність негативного тесту на COVID, то угорський прикордонник також проситиме предявити тест на COVID та бронювання оплаченого житла для осіб, які транзитом подорожують до Хорватії, Австрії).

У разі транзиту літаком завжди заздалегідь зв’яжіться з авіаперевізником щодо умов, за яких дозволяють посадку на рейс. (На основі відгуків встановленощо авіакомпанії суворіші за прикордонну поліцію Угорщини, оскільки – якщо пасажиру не дозволяється в’їхати до пункту призначення або транзитної країни після посадки – авіакомпанія повинна відшкодовувати додаткові витрати пасажира).

 2. Негативний тест на  SARS-CoV-2:
Якщо у подорожуючого є 2 негативні коронавірусні тести / сертифікати, видані офіційною / акредитованою медичною установою країни походження угорською або англійською мовами зроблених протягом 5 днів, але як мінімум з розривом у 48 годин між тестами, особа може бути звільнена від 14-денного карантину. При вїзді таке рішення приймає епідеміологічний орган!

Це правило не застосовується щодо іноземних громадян, які прибувають із «країн червоної зони», для них в’їзд в Угорщину заборонено!

 3. ЗАЯВКА НА ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ (MÉLTÁNOYSSÁGI KÉRELEM):
Окрему заяву на отримання дозволу в’їзд та застосування індивідуальних правил поведінки можна подати до Угорської поліції. Заявки подаються в електронному вигляді угорською або англійською мовами: https://bit.ly/2CQtoWX 

При отриманні дозволу на в’їзд на підставі поданої в заяві поважної причини під час в’їзду особа має пройти перевірку стану здоров’я: при виявленні ознак захворювання особі буде відмовлено у в’їзді, якщо ознак захворювання не буде виявлено, то особа направляється на обсервацію, або самоізоляцію.  

 4. 30 KM / 24 ГОДИНИ:
Громадяни сусідніх з Угорщиною країн, визначених Міністром зовнішньої економіки та закордонних справ, можуть вільно в’їжджати до Угорщини на термін до 24 годин на глибину не більше 30 км від кордону.

При поверненні перевіряється дотримання цих вимог, тому у разі порушення правил встановлюється штраф, сума може сягати до 100 000 HUF, але також може бути встановлено заборону на в’їзд або перебування! Просимо дотримуваесь правил!

До таких країн належать всі сусідні з Угорщиною країни (Розпорядження МЗС Угорщини 11/2020. (VII. 13.) Україна також!

 5. Учасники міжнародних вантажних перевезень:
Обмеження на в’їзд / пересування територією Угорщини не стосуються учасників міжнародних вантажних перевезень (водії, машиністи, моряки, і т.п..)

 6. Працівники аграрної галузі
До с/г працівників та їх роботодавців застосовуються правила, викладені у § 13 Урядового розпорядження, застосовуються до громадян сусідніх з Угорщиною країн.

 7. Військові конвої:
Застосовуються окремі правила, викладені у § 10 Урядового розпорядження.

 8. Керівники великих міжнародних філій / інвесторів оборотного капіталу:
Спеціальні правила для делегатів із країн, визначені окремим розпорядженням міністра внутрішніх справ, викладено в § 11 Урядового розпорядження. Наразі всі країни жовтої зони. (Урядове розпорядження 23/2020. (VII. 12.)

 9. Спортсмени та спортивні спеціалісти:
Для участі у міжнародних спортивних заходах в Угорщині, за запрошенням відповідної національної спортивної асоціації, при наявності дозволу на участь у  змаганнях, за необхідності при наявності негативного тесту на  SARS-CoV-2 (2 шт. / 5 днів / 48 годин / EN-HU) учасники змагань  (спортсмени) та оргагізатори.   

Спеціальні правила викладено в § 16 Урядового розпорядження.

Генеральне консульство Угорщини у м. Ужгород


ДІЮЧІ ПРАВИЛА В’ЇЗДУ НА ТЕРИТОРІЮ УКРАЇНИ

З 15.06.2020 р. всі іноземні громадяни можуть в’їжджати на територію України, АЛЕ!

Умовою для в’їзду, крім наявності дійсних проїзних документів та інших умов (див. перелік країн), іноземці повинні мати діючий поліс медичного страхування для покриття всіх можливих витрат (лікування, ізоляція, тощо) коронавірусної інфекції.

Додатково до вищезазначеного, діють умови застосування 14- денного карантинного зобов’язання:

  • Особи, які приїхали з країн «червоної зони» зобов’язані пройти 14- денну самоізоляцію та встановити на свій мобільний пристрій електронний сервіс «Дій вдома», але за бажанням можна також пройти ПЛР-тестування у будь-якій лабораторії, акредитованій Центром громадського здоров’я. У разі негативного тесту самоізоляція припиняється. . 
  • Особи, які приїхали з країн «зеленої зони» звільняються від проходження самоізоляції на території УкраїниУгорщина: «Країна зеленної зони», тобто громадянин Угорщини у випадку виконання всіх інших вимог вільно може в’їжджати на територію країни. 

(Міністерством охорони здоров’я України переглядає Список «Країн червоної та зеленої зони” )

Важливо!

Уточнено вимоги до полісу медичного страхування, який має подаватися іноземцями та особами без громадянства уповноваженим органам України в рамках прикордонного контролю, – для цілей в’їзду та перебування в Україні під час карантину такий поліс (свідоцтво, сертифікат) страхування повинен бути виданий страховою компанією, яка зареєстрована в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України чи договірні відносини із страховою компанією – партнером на території України (асистанс), та покривати витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, обсервацією, і бути дійсним протягом строку перебування особи в Україні.

Страхування доступне в Україні за нижче наведеними посиланнями, проте ми не несемо відповідальності за їх зміст!

Надання дозволу або відмова у в’їзді залишається повноваженням працівників прикордонної служби.

З 29 червня 2020 р. працюють всі КПП на українсько-угорській ділянці державного кордону.

Генеральне консульство Угорщини у м. Ужгород

Залиште запит і з Вами зв'яжеться наш менеджер