Умови в’їзду до Угорщини (1.06.2021)

 

АКТУАЛЬНІ ПРАВИЛА В’ЇЗДУ В УГОРЩИНУ, З ПРИВОДУ ВІДНОВЛЕННЯ З 01 ЧЕРВНЯ 2021 Р. РУХУ МІЖНАРОДНОГО ПОЇЗДУ ЧОП – ЗАГОНЬ.

 

Згідно наявної інформації з 01 червня 2021 р. відновлюється пасажирський рух на залізничній станції Загонь:

 Однак, у зв’язку із цим не відбувалося внесення змін до діючих правил в’їзду, отже залізничний пункт перетину кордону не входить до переліку пунктів перетину для транзитування, до терміну внесення його до цього переліку (компетенція Головного начальника Національної поліції).

 Крім того, необхідно наголосити: щодо пасажирів залізничного транспорту застосовуються такі ж загальні правила, як і щодо подорожуючих через автомобільні пункти перетину кордону, тобто не передбачено ніяких полегшень, або інших вимог при перетині кордону поїздом.

 При проходженні прикордонного контролю застосовуються ті ж методи та процедури перевірки, якими перевіряються підстава в’їзду, дотримання правила перебування в межах 30 км/24 год, в’їзд з метою працевлаштування, наявність окремих персональних дозволів на в’їзд та їх документального обґрунтування,  а також дотримання інших діючих правил і вимог.

 

Правила в’їзду в країну викладено в Урядовому розпорядженні 408/2020. (VIII. 30.) Про обмежувальні заходи на період дії стану підвищеної готовності у зв’язку із санітарно-епідемічною ситуацією.

 

Вимоги Розпорядження  не поширюються:
✅ на вантажні перевезення
✅ на осіб, які подорожують з офіційним паспортом (дипломатичним, службовим, службовим паспортом судноплавства)
✅ на осіб, які подорожують з приватним паспортом з метою офіційного візиту (мають документ, який містить запрошення, виданого Стороною, яка  запрошує)
✅ на осіб, які при в’їзді до Угорщини достовірно підтверджують,  що протягом попередніх 6 місяців до дати на перетинання кордону перехворіли на Covid-19 (далі – “інфекція”)
✅ на осіб, які при перетині кордону пред’являють офіційну посвідку про щеплення проти корона вірусу (у подальшому: паспорт вакцинації), встановлену Урядовим розпорядженням 60/2021. (II. 12.) Про підтвердження імунізації проти корона вірусу, а також разом з паспортом вакцинації пред’являють документ для підтвердження особи, номер якого вказаний у паспорті вакцинації, крім того на осіб, які не досягли 18 річного віку і перебувають під наглядом тієї особи, яка засвідчили свою особу документом разом з паспортом вакцинації, та подорожують і перетинають кордон Угорщини разом.
✅ на осіб, які мають паспорти про вакцинацію, видані такими країнами, які з Угорщиною (у відповідності до Розпорядження7/2021 KKM) підписали відповідні двосторонні угоди про взаємо визнання паспортів вакцинації та пред’являють видані такими країнами офіційні паспорти вакцинації на підтвердження своєї захищеності проти корона вірусу.

Громадянин Угорщини або член родини громадянина Угорщини, який не має угорського громадянства, може в’їхати при офіційному встановленні проходження домашнього карантину (застосовується лише в тому випадку, якщо винятки, зазначені в попередньому розділі, на нього не поширюються!).

 

Розцінюються рівнозначно угорських громадян та не потребують окремого дозволу на в’їзд:
✅ a) особа, яка має право на постійне проживання в Угорщині та члени її сім’ї, якщо він / вона підтверджує це право документом, або
✅ b) особа, яка має дійсний дозвіл на проживання, виданий імміграційною службою на термін, що перевищує 90 днів, що дає їй право на перебування на території Угорщини, та пред’являє такий документ при в’їзді,
✅ c) особи, які є спортсменами або спортивними професіоналами угорської спортивної організації згідно із Законом про спорт, якщо вони в’їжджають на територію Угорщини після участі у міжнародному спортивному заході, що проводився за кордоном
✅ d) особа, яка бере участь у міжнародному спортивному заході, що проводиться за кордоном за запрошенням, виданим на її ім’я,  або делегована угорською спортивною організацією, якщо в’їжджає на територію Угорщини після участі в міжнародному спортивному заході, що проводився за кордоном
✅ e) *  працівник угорської культурної установи, якщо він повертається на територію Угорщини як виконавець або як технічний персонал після участі у культурному заході, що проводився за кордоном.

 

Підсумовуючи викладене вище: без спеціального дозволу, без встановлення проходження домашнього карантину можуть в’їхати в Угорщину  громадяни, які не є угорськими громадянами, але мають дозвіл на проживання, виданий Угорщиною, або довгострокову візу (віза D).

 

Згідно Розпорядження не угорські громадяни не можуть в’їжджати на територію Угорщини в пасажирських перевезеннях, за винятком випадків, визначених законом або урядовою постановою:
✅ Звільнення від цього може надати поліцейський орган місця в’їзду (наприклад, прикордонний відділ поліції) (з поважних причин, наприклад, участь у суді чи офіційному провадженні в Угорщині, підприємницька або інша робота, лікування, підтверджене направленням до лікувального закладу, виконання навчальних або екзаменаційних зобов’язань, потрапляння на роботу або повернення з роботи учасників пасажирських перевезень, участь у сімейних заходах – одруження, хрещення, похорон – у разі догляду за родичами, участі у важливому міжнародному спортивному, культурному чи релігійному заході або інша виправдана причина).

✅ Заявку можна подати в електронному вигляді угорською та англійською мовами, також може бути подана законним представником або довіреною особою.

✅ Прохання про звільнення можна подати на веб-сайті https://ugyintezes.police.hu/web/guest/uj-ugy-inditasa/ у розділі меню Járványügyi intézkedésekkel kapcsolatos beadványok / Államhatáron történő beutazáshoz méltányossági kérelem/  через особистий кабінет – COVID-01,  без реєстрації – COVID-02) угорською мовою, до якого додаються копії документів, що містять обґрунтування до вступу повинен бути доданий. У випадку кількох заявників може бути подана одна заявка.

 

Для іноземних громадян чинні правила забезпечують декілька можливостей в’їзду на територію країни:

✅  Транзитуючі особи (транзит): угорці, які проживають за кордоном, або не угорські громадяни, які прибувають із-за кордону можуть в’їжджати транзитом на територію Угорщини з метою транзиту. Окрім медичного огляду, вони також повинні відповідати наступним умовам:

  • виконувати умови в’їзду, передбачені Кодексом Шенгенських кордонів;
  • надає достовірні докази мети поїздки та країни призначення подорожі; а також
  • повинен бути забезпечений в’їзд до країни призначення та в’їзд до сусідньої з Угорщиною держави за маршрутом запланованої подорожі.

✅ Всі “громадяни, які не є угорськими”, включаючи громадян ЄС та ЄЕЗ, повинні виконувати умови в’їзду, передбачені Шенгенським кодексом! Їхати можуть лише за вказаним маршрутом та зобов’язані покинути територію Угорщини протягом  не більше 24 годин.

✅ Громадяни сусідньої держави та громадяни Угорщини, які там проживають, можуть в’їжджати на територію Угорщини на відстань не більше 30 кілометрів від державного кордону на термін не більше 24 годин, вони зобов’язані покидати територію Угорщини протягом до 24 годин після в’їзду .

✅ В’їзд  з діловою метою чи економічних цілей: необхідно довести у повністю задокументованому (належним чином підписаному) приватному документі, що поїздка призначена для ділових чи економічних цілей, зазначивши також конкретну причину (мету) в’їзду. Громадяни Угорщини та не угорські громадяни можуть в’їхати без спеціального дозволу або без встановлення проходження офіційного домашнього карантину.

 

ВАЖЛИВО! Поліція не має права звільняти від проходження офіційного домашнього карантину, звільняти з-під карантину може  лише епідеміологічний орган, компетентний виносити рішення про наказ про офіційний домашній карантин.

 

Генеральне консульство Угорщини у м. Ужгород

Залиште запит і з Вами зв'яжеться наш менеджер